Pokaz multimedialny - pt. "Sokołów - historia zapisana w budynkach"

29 stycznia 2019 r. w siedzibie Biblioteki odbył się pokaz multimedialny pt. "Sokołów - historia zapisana w budynkach". Pokaz był wstępem do przygotowywanej wystawy i obejmował fotografie Sokołowa Podlaskiego z okresu międzywojennego, II wojny światowej, PRL-u oraz czasów współczesnych. Zdjęcia wyselekcjonowano ze zbiorów zakupionych przez Bibliotekę, stanowiących jej własność, jak też udostępnionych przez mieszkańców naszego Miasta. Wybrane fotografie to budynki, które na przestrzeni lat, w sposób istotny zmieniły swój kształt i przeznaczenie. Pokaz przygotowali i zaprezentowali pracownicy z Pracowni Dokumentacji Dziejów Miasta. Po pokazie odbyła się dyskusia i pogadanka z udziałem dorosłych i młodzieży.


100-lecie odzyskania niepodległości przez Polskę

W 100-lecie odzyskania niepodległości przez Polskę Pracownia Dokumentacji Dziejów Miasta przygotowała krótki film, w którym zostały zaprezentowane fotografie pochodzące z terenu naszego miasta. Obrazują one początki niepodległości w Sokołowie Podlaskim. Zdjęcia zostały opatrzone odpowiednim komentarzem historycznym. Zapraszamy do oglądania.

Niepodległa


 Przekazanie Sztandaru AK

5 kwietnia 2017 r. w Bibliotece odbyła się uroczystości przekazania sztandaru i dokumentacji historycznej Światowego Związku Żołnierzy Armii Krajowej - Koło Sokołów Podlaski.