Warsztaty z Moniką Sawicką 

Monika SawickaMonika Sawicka, dziennikarka (www.superja.pl, Kwartalnik: Polki w świecie, www.twardziel.pl),  autorka powieści zwanych przez niektórych „kobiecymi” (Kruchość porcelany, Demi - sec, 7 kolorów tęczy, Kolejność uczuć, Szeptem)  i „bizneswoman” była gościem Miejskiej Biblioteki Publicznej. Pisarka przyjechała do naszego miasta na cykl spotkań z młodzieżą i dorosłymi. 15 kwietnia 2015 r. autorka spotkała się z młodzieżą z sokołowskiego Gimnazjum Nr 1 na warsztatach pt. „Emocje w procesie twórczym. Ich podział i rola”. Spotkanie składało się z trzech etapów. Pierwszym był krótki wstęp o tym, czym jest proces twórczy, jakie emocje jemu towarzyszą i w jaki sposób wpływają na osobę pisarza. Drugi i trzeci etap to zajęcia praktyczne. Uczniowie analizowali czytane przez siebie teksty oraz sami wcielali się w rolę twórcy – pisarza, a ich zadaniem było dopisanie zakończenia do czytanego wcześniej tekstu i przeczytanie go na głos. Celem tego spotkania była nauka autoprezentacji, rozwijanie umiejętności pracy zespołowej oraz omówienie problemów współczesnej młodzieży.

Monika Sawicka16 kwietnia 2015 r. odbyły się warsztaty dla Szkoły Podstawowej Nr 4 pt. „Książka marzeń”. W trakcie spotkania dzieci tworzyły własną mapę - Książkę marzeń, w której każdy członek grupy miał zapisać jak wyobraża sobie swoją przyszłość, o czym marzy, co chciałby w życiu osiągnąć. Zajęcia miały się stać inspiracją do podejmowania nowych wyzwań oraz rozwijać kreatywność i wyobraźnię. Warsztaty spotkały się z ogromnym zainteresowaniem, młodzież chętnie i aktywnie uczestniczyła w zajęciach.